Eşzamanlılık Nasıl İş Görür?

Sayfayı Yazdırın
send email
Yakın zaman önce yaşadığım bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

İki şeyi halletmek için dışarıya çıkmam gerekiyor.
Avizelerden birisinin ampulü geçmiş ve yeni bir ampul gerekli.
Ve Benzinlikten verilen PO kartının puanları 31 Ocak'a kadar kullanılmazsa yanacakmış.

Çıkmışken ekmek de alıyım diyorum. Kafa bir dünya. Ampul almayı unutup ters istikametteki benzinciye doğru yola koyuluyorum. Arabayı durdurunca ampul kafamda yanıyor ve unuttuğumu hatırlıyorum. Kendine küfretmeler, üşenmeler, almayı ertelemek düşünceleri derken ampul yine yanıyor ve tüm duygu dalgalanmalarını farkedip derin bir nefes alıyorum. "bırak Halil, hepsini gör ve bırak" telkinimle benzinciden içeriye giriyorum.

-Puanları kullanıcaktım, falan feşmekan...."
-Kartınızı ve şifrenizi alıyım lütfen"
-Kartı al ama, şifreden kimse bahsetmemişti daha önce?"
-Şifreniz doğum tarihinizdir otomatik olarak"
-Haa iyi o zaman kolaymış"
Kart cihaza sokuluyor, parmaklar üstünde dansediyor...

-300 küsür puanınız var, bu puana ancak AMPUL verebiliriz!"
Kafamdaki ampul cozurdamaya başlıyor.
-İyi o zaman alıyım..."

Halil'in bu deneyimden çıkardığı ders!


*Önce sakin ol. Sonra devreye giren düşünce ve duyguları gözlemle, kabul et ve bırak.
*Yaşamın her anında yaşanmakta olanı gözlemle. Yaşam da bir rüyadır ve rüyadaki sembolleri okuyuşun gibi, yaşamındakileri de bu şekilde yorumla.
Şifre, doğum günün
Hediyesi ampul
Benzinciye girmeden yaptığın seçim ve bırakışla yeniden doğdun ve bu sana eşzamanlı varoluşun yaşanmakta olduğu kapıyı açtı. Doğumunla girdiğin kapıdan sana verilen ampul, farkındalığının ışığıdır. Gerçek olan andaki mevcudiyetindir ve kendini anın farkındalığına bıraktığın zaman mucizeler sıradan bir hal olarak yaşanır. İhtiyacın olan şeyler sana kendiliğinden gelirler.

Sınırlılık bilinci ve zihinde hapsolduğun zaman herşey doğrusal yaşanır. İçindeki öz sabitken, kendini bir yerden başka bir yere gidiyormuş olarak algılarsın. Ve bu yol çabanın, entropi yasalarının hakim olduğu yoldur.

Anda ve farkındaysan, bir yerden diğer bir yere giderken, içindeki sabit merkezde konumlanırsın. Rüya içinde hareket eden benliğini gözlemler, merkezi farkındalığından akan hislerle o benliği hareket ettirirsin.

Ve en son ders; Bu deneyimlerini insanlarla paylaş. Yaz çiz bişeyler yap. Veya hiçbir şey yapma ve bu farkındalıkla varol. Bu da iş görür. Ama sen yine de yaz. Merkezindeyken yazınca parmaklarından yazıya dökülen sözcükler bu anlayışı fiziki boyuta akıtıyor. Yazdıkça aldığın haz kendini daha çok sevmeni sağlıyor. Yeter yazdın. Yoldan geldin ve uykusuzsun o nedenle saçmalamaya başlama ihtimalin var. Daha fazla batmadan bağla şu yazıyı...derken ampul yanıyor ve yazıyı bağlıyorum.

Halil Gül
aryanon.blogspot.com

8 yorum:

 1. Ben en çok yazmakla ilgili kısmını sevdim :)

  YanıtlaSil
 2. ben de en çok o kısmından zevk aldım sevgili Ali:-))

  YanıtlaSil
 3. şifre ampul yani.

  YanıtlaSil
 4. yazının çıktısını alıp yatağımın tam karşısındaki duvara yapıştırcam..her sabah kalktığımda ampülü yakmak için karşısına geçecem...tebrikler güzel yazı :)

  YanıtlaSil
 5. Eyvallah. Aydınlık günler dierim.

  YanıtlaSil

 
^ Başa dön