Yedi Mühür

Sayfayı Yazdırın
send email
Varlığının gerçeğine uyanma sürecinde olan insanların, sahip oldukları sınırlı insan bilincinin yedi temel filtresi vardır.

İnsan bu yedi mührün her biri ile yüzleşirken psikolojik bir ölüm sürecinden geçer. Olduğunu sandığı kişilik yanılsamaları ve onları bir arada tutan yapı mühürlerin açılması ile dağılmaya başlar.

Bu dağılma ve ölüm deneyimi yeni bir benliğin doğuşuna eşlik eder. Kişinin o ana kadar farkında olmadığı ilahi nitelikleri açılan kalp ve hisler yoluyla kendilerini hissettirir.

Daha önce kullanılmamış, atıl durumdaki duyular devreye girer. Zihnin kıskacında yaşayan sahte benlik yerini, esin kaynağını Tanrısal varlığından, Öz'ünden alan ve sınırsız bir bilince sahip olan çok boyutlu benliğe terkeder.

Ev sahibi değişmektedir artık. Gözdeki ve gönüldeki perdelerin kalkmaya başlamasıyla, O varlığın ne yaşamı ne de kendisini algılayış şekli artık aynı kalmayacaktır.

Ruhsallık ve Tanrısallık, klişeleşmiş sözcükler olmaktan çıkıp artık yaşamının, varlığının asıl gerçeği haline gelmiştir.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
^ Başa dön