David'in Öyküsü

Sayfayı Yazdırın
send email


Tobias'dan Öyküler


Hiçbir Beklentin Olmasın

Yükseliş Dizisi - 02 Şubat 2002


Şimdi, David adında bir Işık İşçisi, bir Shaumbra vardır. David, hepinize çok benzemektedir. David bu dersleri okumaktadır. Metinleri incelemektedir. Tıpkı sizin gibi, tüm bu şeylerle çalışmaktadır. Ve David, tıpkı sizin gibi, kavramların çoğu ile mücadele etmektedir. Bazen duvarlara çarpmakta, bazen de bunun ona göre olmadığını söyleyip, Kırmızı Çemberden uzaklaşmaktadır! Ama en derin düzeylerinde, bunun Yuva enerjisi olduğunu anladığı için, David bu enerjiye geri gelmektedir.Şimdi, David bir insandır, tanrısallığını, olduğu tümle birleştirmeyi öğrenen bir insan. David’in bir karısı ve iki de çocuğu vardır. David’in devamlı bir işi ve ödenecek faturaları vardır. David’in birçok arzuları ve istekleri vardır, bunların ilki de, Ruh’a hizmet etmektir. O harika bir insandır, tıpkı sizin gibi.David’in işiyle ilgili sevmediği şeyler vardır. David, kendisine daha fazla para verilmesini arzulamaktadır ve belirli bir bölümde çalışmak zorunda olmamayı arzulamaktadır. Bazı insanlarla pek iyi anlaşamamaktadır. Ve, arabasını park etmek zorunda olduğu yerden de hoşlanmamaktadır. (kahkahalar) Sadece üç hafta tatil yapabilmekten hoşlanmamaktadır. Çalıştığı yerle ilgili çok sorunlar vardır, ama bunları kabullenmektedir. Elinden geldiği kadar işbirliği yapmaya çalışmaktadır, ama enerjisinin tükendiği günler vardır.David’in karısıyla da sorunları vardır. Her zaman değilse de, bazen fikir ayrılıkları yaşanmaktadır. Ve çocuklarıyla da….David, çocuklarının okulda daha iyi olmasını isterdi. Oğlunun daha atletik olmasını isterdi, tıpkı kendisinin gençliğinde olduğu gibi. Ama oğlu öyle değildir, ve David öyle olmasını istemektedir. Ve içinin derinliklerinde, David kızının daha çekici olmasını isterdi. (kahkahalar) Annesine biraz daha benzeseydi, daha kolay evlenirdi diye düşünmektedir.Şimdi, David’in çok, birçok beklentileri (agenda) vardır, hepinizin olduğu gibi. Çok sorunları vardır. Kazandığı spiritüel bilgiyi ve aydınlanmayı almakta ve bu enerjiyi, çevresindeki şeyleri –evinde, ofisinde – biçimlendirmek için kullanmaya çalışmaktadır. Bir beklentisi olduğu zaman bile bu enerjiyi kullanmaktadır….örneğin, piyango bileti aldığında. Bu yeni enerjiyi, sonucu etkilemek için, piyangoyu kazanmak için kullanmaya çalışmaktadır. Buna inanabiliyor musunuz? :-)Şimdi, David, kendi kendini düş kırıklığına uğrattığı ve kendine sinirlendiği bir noktaya geldi. Kim olduğundan kuşku duydu. Yeni Enerjiye girmekte, ve tanrısallığının içinden yükseldiğini hissetmekte, ama aynı zamanda da kendine sinirlenmekteydi. Çevresindeki şeyleri etkileyemediğini düşündü. Sahip olduğu gücü, çevresindeki şeyleri etkilemek ya da değiştirmek için kullanamıyordu.

David’in morali çok bozuldu, derinden bozuldu. Zor bir dalganın alt noktasındaydı, ve bu dalganın alt noktasına binmiş giderken, bundan çıkmak için de elinden geleni yapmaya çalışıyordu. David, çoğunuz gibi, dalganın yüksek noktalarını seviyordu. Yüksek döngüleri seviyordu, alçak olanları değil. Alçak olan döngüleri hiç sevmiyordu.


David’in öyküsünün tam ortasında, konudan biraz ayrılacağız şimdi. Yeni Enerjiye giden yolculuğunuzda, depresyonlar ve düş kırıklığı, sinir olma dönemleri deneyimlemektesiniz. Alçak noktalarla savaşmaktasınız. Vebadan kaçar gibi kaçmaya çalışmaktasınız bunlardan. Alçak döngülere girdiğinizde, yolunda gitmeyen şeyin ne olduğunu anlamaya çalışmaktasınız. Hatta doktorlara gitmekte ve sizi bundan çıkartması için ilaçlar almaktasınız.Ama biz, bu döngülerin uygun olduğunu söylemek için burada bulunuyoruz. Biz size şunu söylemek için burada bulunuyoruz – ve Cauldre’nın bizi şimdiden durdurmaya çalıştığını da biliyoruz. :-) Biz (onunla) sabırlı olacağız. :-) Alçak döngülerle mücadele etmeye kalkışmayın. Bu döngülerin meydana gelmesi doğaldır. Bunlardan geçmeniz doğaldır. Sevgili dostlar, içinde bulunduğunuz Yeni Enerjide, yeni titreşimde – nasıl desek – dibe vurmamazlık edemezsiniz. Kendinizden kopamazsınız. “Ne kadar dibe gidebilirim, daha ne kadar dibe inebilirim” endişesini taşıdığınızı biliyoruz. Tutunmazsanız eğer, bu alçak döngüden dizlerinizin üstünde çıkmaya çalışmazsanız, dalganın sizi yutacağından korkmaktasınız.

Ama sevgili dostlar, biz doğrudan bunlara neden olan enerjiden ve onunla nasıl çalışacağınızdan söz edeceğiz. Ama şimdilik, bu alçak döngülerle mücadele etmeye çalışmaktan vaz geçmenizi söyleyebiliriz. Bunlar en az yüksek döngüler kadar önemlidir. Alçak döngülere sahip olmazsanız, yüksek olanlara da olamazsınız. Bunların tümünün, bir bütünün parçası olduğunu yakında öğreneceksiniz. Yüksek ve alçak döngülerin bir anlamda, sadece dualitenin eski dengesini temsil ettiğini yakında öğreneceksiniz. Ve o zaman, onları farklı bir ışıkta görebilirsiniz.


Aranızda bu döngülerden geçen kişilere, bunun doğal olduğunu söylemekteyiz. Olmasına izin verin. Bu alçak döngülerde kazanılan çok şey, belki de daha fazla şeyler vardır. Ve evet, bunların korkunç hissedildiğini biliyoruz. Korkunç hissediliyorlar, çünkü onlara karşı koymaktasınız. Onlardan enerjiyi toplamıyorsunuz. Korkunç hissediliyorlar, çünkü ne hissetmeniz gerektiğini ya da gerekmediğini, ne düşünmeniz gerektiğini ya da gerekmediğini size söyleyen ve dualiteyi temel alan bir önyargınız vardır.Bu döngüleri şimdilerde bu denli yoğun yaşamanızın nedeni, varlığınızın içindeki dualite ısısının yükselmesindendir. Bunun ısısı, başka bir şeye dönüştürülmek üzere yükselmektedir. Siz alçak döngülerden kaçınmaktasınız. Siz sadece yüksek olanları seçmek isterdiniz. Biz bundan daha söz edeceğiz, ve Metatron’un burada bulunma nedenlerinden biri de budur. Gelecek derslerimizde doğrudan, bunun arkasında yatan fizikten ve enerjiden söz edeceğiz.Ama şimdi, David’in öyküsüne geri dönelim….yaşamının yüksek ve alçak döngülerini deneyimleyen David’e. David, yaşamında ve içinde OLMASI GEREKEN şeylerle ilgili çok düşüncelere, dualitenin Eski Enerjisini temel almış önyargılı fikirlere sahipti. Ve gördüğü şey neydi? Duvara çarptığını görüyordu. Şeyler, olacağını sandığı şekilde gelişmiyordu. Zaman zaman bir umut ışığı yanar gibi oluyor, herşey yolunda gidiyor ve o iyi bir gün geçiriyordu. Ama ertesi gün, o kemiren sıkıntı, depresyon ve kuşku geri dönüyordu. Bu, bir tamamlanmamışlık hissiydi. Korkunç bir histi.

Hangi yöne döneceğini bilemeyen David, yakınlarda bize seslendi. “Sevgili Ruh, sevgili Metatron ve Tobias”. Bana “sevgili” demedi, çünkü kızgındı. “Ben şimdi ne yapacağım? Buradan nereye gideceğim? Gerçekten hissetmek istediğim o tamamlanmışlık duygusunu ve mutluluğu ve sevinci neden hissedemiyorum?”

Ona söylediğimiz şeyi, bir hafta kadar önce, çevresinde yüksek duvarları olan bir yerde bulunan başka bir gruba da söyledik. Bu yer, bir anlamda parmaklıklar arkasıdır. Çağdaş uygulamalarınızda, burada tel örgüler vardır. Yedinci Dersin ilk tohumlarını attığımız yer bir hapishaneydi. Ve burası bu tohumu atmak için en uygun yerdi, en uygun yer.

O zamandan beri de tohum büyümeye başlamıştır. Son birkaç haftadır yaşadığınız sorunların nedeni, bir anlamda bu tohumdur. David’e söylediğimiz şey şuydu….bu binada yaşayanlara söylediğimiz şey şuydu… BEKLENTİNİZ, GÜNDEMİNİZ OLMASIN.


Çeviri : Fevziye Peker

Derleme : Halil Gül

0 yorum:

Yorum Gönder

 
^ Başa dön