Clare'in Öyküsü

Sayfayı Yazdırın
send email


Tobias'dan Öyküler


Berraklık Armağanı

Bedenleme Dizisi - 16 Temmuz 2005


Ve onun adı Clare idi. Ve o bir partiye davet edilmişti. Bir arkadaşı onu arayıp, “hepimiz toplanıyoruz. Bir parti veriyoruz. Onlarca kişi gelecek. Ama bu bir maskeli parti. Senden bir kostüm giyip gelmeni istiyoruz” dedi.
Böylece Clare söyleneni gerçekten yaptı. Kostümünü giydi. Bir cadı oldu, ki sanırım bu Şambra için oldukça uygundu (bazı gülüşmeler). Ve partiye gitti. Geceyi orada geçirdi. Ve kostümlerini giymiş diğer insanları gözlemledi.

Ve ertesi gün, kahveye gittiği bir arkadaşı ona, “eee Clare, parti nasıldı?” dedi. Ve Clare, “harika yemekler, harika içecekler ve güzel bir müzik vardı. Ama zordu. Orada bulunanlardan kimseyi tanımıyordum” dedi. Oysa orada bulunanların tümü onun arkadaşı olmasına karşın, kılık değiştirmişlerdi. Ve o, kimseyi tanımıyormuş gibi hissetti. O kadar kendi realitesinin ve yanılsamasının içine düşmüştü ki, çoğunu yıllardır tanımasına karşın kimseyi tanımadı.


Bu, Şambra, Dünya üzerindeki yaşamın da hep böyle olageldiğini söylemenin bir yoludur. Dünya üzerindeki yaşam bir maskeli baloydu. Herşey hep bir şey kılığında geçit yapıyor.....insanlar kimlikleri olarak geçit yapıyor.... bitkiler ve hayvanlar, bitkiler ve hayvanlar olarak geçit yapıyor (bazı gülüşmeler).... herşey, bir şey olarak görünüyor. Ama tümü bu değildir, ve hele asıl enerjisi, çekirdek enerjisi hiç bu değildir. Berraklık içindeyken doğrudan yanılsamanın ötesine, geçit töreninin ötesine geçersiniz. Bu yüzden, kendi yaşamınızda ve tüm çevrenizde olan bitenle ilgili çok berrak olun.


Bu arada, berraklık aynı zamanda kolaylıktır da. Çok kolaydır. Onu kullanmaya başlayın. Onunla çalışmaya başlayın. Gruplar halinde toplanın. Berraklıkla çalışmak için birkaç ipucu....çaba olmaması gerekir. Bu sadece bir seçimdir. Bu, yanılsamanın ötesine geçip asıl çekirdek enerjiye gitme, yüzeydekinin ötesine geçip gerçek realiteye girme seçimidir. Nesnelere bakın. İnsanlara bakın. Yapmanız gereken tek şey, derin bir nefes alıp “ben berraklığı seçiyorum” demektir.


Çeviri : Fevziye Peker
Derleme : Halil Gül

0 yorum:

Yorum Gönder

 
^ Başa dön