Anna'nın Öyküsü

Sayfayı Yazdırın
send email

Tobias'dan Öyküler

Sınırsız Darbelerle Yarat
Yaratıcı (Yaratan) Dizisi - 10 Şubat 2001


Anna adında bir ışık işçisi vardı, burada bulunan ve bunu okuyan kişilere çok benzeyen, harika bir ışık işçisi. Geçen 30 yıl içinde birçok spiritüel kurslara gitmişti. Zihnini kontrol etmeyi öğrenmişti ki, bu da kendi içinde eğlenceli bir şeydir. Meditasyon yapmasını, meditasyon sırasında bir usulü izlemeyi ve zihnini nasıl boşaltacağını öğrenmişti. Ama biz biliyoruz, ve siz de biliyorsunuz ki, zihin hiç bir zaman boşalmamaktaydı. Anna günde iki kez, rahatsız bir pozisyonda oturarak 20 dakikasını geçiriyordu, çünkü bunu yapması gerektiğine inanıyordu. Ama bir anlamda bu ruhuna ve varlığına çok iyi gelmekteydi, çünkü ona yolunda yardımcı oluyordu. Yapılanmayı (strüktürü) sağlıyordu.

Sevgili ışık işçimiz Anna, farklı konularda, farklı teknikleri içeren birçok kurslar aldı – nasıl dingin olunur, nasıl sakin olunur, nasıl iyi olunur, Tanrı gibi nasıl olunur, Tanrı’ya nasıl itaat edilir, Tanrı’dan nasıl saklanılır. Bu kurslar, yol üzerindeki sıçrama tahtaları gibiydi ve onun bu noktaya gelmesini sağladı.


Ama alttan alta Anna merak ediyordu, “Bu kadar çok şey öğrenmeme rağmen ve bu kadar büyümeme rağmen, nasıl oluyor da varlığımı, alanımı etkiliyemiyorum? Nasıl oluyor da ben musluktan gelen suyun akışını değiştirmeye odaklanamıyorum?" O bunu denemişti. Ve işe yaramamıştı. “Nasıl oluyor da bir mumun alevini zihnimle etkileyemiyorum? Çünkü alevin hareketini etkileyen şeyin sadece esinti olduğunu ben de, Ruh da kesinlikle biliyoruz.”


Anna sinirleniyordu, çünkü yaşamında, kontrolü elinde tutamadığını gösteren meydan okumalar ve deneyimler olmaya devam ediyordu. Sadece hayatta kalmak ve içinde spiritüel olarak büyümek konularında iyi gidiyordu. Bakın, onun farketmediği şey, yaptığı tüm çalışma ve harcadığı tüm güçle, içerde bir şeyin yapılandırılmasıydı. Bu eylemler, içerde bir şeyi uyandırıyordu. Ama yine de bunların dışsal realitesini değiştirmemesine sinirleniyordu. Dışardaki şeyler değişmiyordu. Bunun birçok nedeni vardı. Nedenlerden biri, zamanın uygun olmadığıydı. (Şeylerin değişmesi) uygun olmayacaktı. (Değişseydi) – nasıl desek – bir parçalanma ve yanma olacaktı. Zaman pek uygun değildi.


Hepiniz açısından beklenilen çok şey vardı, ve biz bunu anlamaktayız. Anna’nın kendi enerji dengesi – berrak, beyaz ve siyah bilyelerle ilgili konuştuklarımız- onunla hala harika bir oyun oynuyordu. Bu oyunun daha bitmek zamanı değildi. Bir gerçek daha vardı, o da Anna’nın hala gücünü başkalarına vermeye devam etmesiydi. Bir kursa gider ya da bir kitap okur ve bunların takipçisi olurdu. Ve Yaratan takipçi değildir! Bunlar çelişen kavramlardır.


Ama şimdi sevgili dostlar, şimdi zaman uygundur. Söylediğimiz gibi, bugün ikinci çemberde toplananlar, ölçen ve izleyen varlıklar vardır. Zaman şimdi uygun olduğu için, bu onların çok ilgisini çekmektedir. İlk insanların şimdi yaratıcılığını kullanmaya başlayacağını bilmektedirler. Ve bu ilk insanlar da sizlersiniz.


Anna, dışardaki çevresini, dışsal varlığını kontrol edemediği için çok sinirleniyordu. Bir noktada, çoğunuzun yaptığı gibi, bütün kitaplarını, bütün araçlarını attı ve şöyle dedi, “Artık kurs falan yok. Onlar bana bir dolu paraya mal olmaktan başka bir işe yaramadı!” Sevgili dostlar, bu doğru bir anlayış değildir, çünkü söylediğimiz gibi, bu şeylerin hepsi, bütün bu kurslar ve edinilen disiplinler ve teknikler ona gerçekten bir sıçrama tahtası oluşturmuş ve onu aileyle yeniden biraraya getirmiştir. Bu kurslar kanalıyla diğerleriyle karşılaşmıştır. Toplantıların enerjisi, aileyi yeniden biraraya getirmek açısından değerliydi.


Şimdi, Anna, Yeni Ev denilen yeri öğrendi. Bunu pek anlamadı ama bunun güzel bir his verdiğini içi biliyordu. Bu ona uygun geliyordu ve başka hiç bir şey olmasa da, en azından birkaç dakikalığına sessizlik hissediyordu! Böylece Anna, her birinizden şimdi yapmanızı rica ettiğimiz gibi, Yeni Evinde zaman geçirmeye başladı. Kendinizi Yeni Evin enerjisinin içine koyun. Yeni Evinizin şarkısını hissedin. Eğer çok iyi duyamıyorsanız, sadece hissedin. Eğer çok iyi hissedemiyorsanız, orada bir titreşimin olduğunu, yeni evinizde çekirdek bir titreşimin olduğunu sadece bilin.


Anna, dışa dönük yaratmak, yönünü belirleyerek ve güçle yaratmak yeteneğinin yoksunluğundan biraz sinirlenmiş bir halde, eski yöntemlerin çoğunu salıverdiği bir noktaya geldi. Yaratmaya başlamak için gerçekten hazır olduğu bir noktaya geldi.


Yeni Evinde Anna, oturma odasında yerde duran, parıldayan bir boya, parıldayan, harika bir boyayla dolu bir kova ve kovanın içinde de kocaman bir fırça gördü. Bu kovanın orada bulunmasının bir nedeni olduğunu biliyordu, çünkü onu oraya Anna koymamıştı. Yeni Evine en son gittiğinde, böyle bir kova yoktu orada. Ama bu ona bir şekilde doğru geldi. Fırça büyüktü, çok büyüktü, şimdiye kadar gördüğü boya fırçalarının en büyüğüydü. Çevresine bakındı. Yeni evinin içinde çevresine bakındı ve bu fırça ve bu boyayla ne yapması gerektiğini düşündü. Ama korkup geri çekileceğine, yeni evinin o olağanüstü enerjisinde bulunduğu için, sadece kendine sordu, “Bu parıldayan, güzel boyayla dolu kova ve bu kocaman fırçayla ilgili bilmem gereken nedir? “ İçinden bir ses geldi – bir rehberden ya da Tobias’dan değil – ve, sadece bu fırçayı almasını, boyaya batırmasını, ve yeni evinin seçeceği her hangi bir duvarını sınırsız bir fırça darbesiyle (sıvamasını) söyledi. Anna eline parıldayan boyalı fırçayı alıp da, Yeni Evinin duvarına sınırsız bir “çizgi” çektiğinde, Yedinci Dersi öğrendi.


Sınırsız Darbelerle Yarat. Sınırsız darbelerle yarat. Bu basit ama önemli bir derstir. Gelecek 30 gün içinde, yaratmanın ilk gerçek anlayışına adım atacaksınız. Artık bir kurban olmayacaksınız ve artık yaşamınızda meydana gelen şeylere sadece tepki veren biri olmayacaksınız. Siz gerçekten yaratacaksınız. Sizden evinizde oturmanızı, evinizin titreşimini hissetmenizi ve hazır olduğunuz zaman, bu kocaman fırçayı alıp boyaya batırmanızı ve sınırsız bir darbeyle yaratmanızı istemekteyiz. Sadece bir darbe, daha fazla değil. Sonra fırçayı yere bırakın, yere oturun ve yarattığınız o sınırsız darbeyle neler oluyor izleyin. Gözlemleyin. O değişecektir. Şekil değiştirecektir. Kendi dengesini bulacaktır. Siz Yeni Evinizdesiniz, ve bu enerjinin içinde tanrısal bir denge mevcuttur. Yarattığınız ilk şey – ilk sınırsız darbeniz- kendi tanrısal dengesini bulacaktır.

Çeviri : Fevziye Peker
Derleme : Halil Gül

0 yorum:

Yorum Gönder

 
^ Başa dön